Dünyamız ve Ülkemizin yaşadığı Kovid-19 pandemi süreci ile de pekişen doğal ve sağlıklı beslenme, iklim değişikliği, çevre, kaynak kullanımı ve ortaya çıkan adaletsiz bir yaşam gerçeği, tüketiciyi “Vegan” olmaya ya da Vegan gibi hareket etmeye yönlendirmiştir.

Haklı gerekçeler ile Vegan Kültürünün yaygınlaşması, gezegenimiz için de faydalı önlemlerin alınmasına yardımcı olacaktır.

Tüketici davranışlarının bu şekilde değişerek gelişmesi üreticileri de cezbetmiş durumda ve NSO-NAP 7:2018 Vegan Sertifikası ve Vegan Etiketi Sertifikasyonu, yoğun talep halini almaktadır.

Dünyada 20 milyar Doların üzerinde olduğu düşünülen Vegan-Vejetaryen ürün pazarı, Üreticilerin bu taleplerini ve iştahlarını daha da çok artırıyor.

Orta vadede ikiye katlanacağı öngörülen bu pazarda yer almak için, özellikle Gıda ve Kozmetik Sektörlerindeki Üreticilerimizin bilinçli olarak değerlendirdiği ve yatırım yaptığı görülmektedir.

Ürünlerin de ayrıca nitelik kazandığı Vegan terimi öyle görünüyor ki hayatımızda çokça karşılaşacağımız ve arayacağımız bir hâl alacak.

Güncel Duyular

Dünya Vejetaryenler Günü
Dünya Vejetaryenler Günü
Dünya Vegan Günü
Dünya Vegan Günü