gmo-gdo-free

NON-GMO (GDO İçermez) Sertifikası / Belgesi, Yaşam Zinciri Etiket Sisteminin, ürün güvenliği, tüketici güvenini ve bağlılığını kazanılmasına fayda sağlayan bir parçasıdır.

Nihai ürünlerin "GDO İçermediğinin Teminatıdır."

NON-GMO (GDO İçermez) Sertifikası / Etiketi, ISQ tarafından yürütülen üçüncü taraf bir tescil ve belgelendirme programıdır. Test odaklı yürüyen program, Akredite ve Lisanslı Laboratuvarlarımız tarafından test edilen ürünlerin tescillenmesi şeklindedir.

NSO (Uluslararası Doğal Standartlar Organizasyonu) tarafından yayınlanan, NSO-NAP 13 Yaşam Zinciri Etiketleri Standart alt yapısına göre hazırlanan Sertifikasyon/Etiketleme Şeması gereklerince NON GMO Sertifikası ve etiketlemesi Küresel tüketici güvenini oluşturarak Dünya’ nın ortak etiketlemesi ve işaretlemesini ortaya koymaktadır.

NSO, Ürün ve Hizmetler için; uluslararası doğal standartlar üreten, birçok Teknik Komitesi olan bir organizasyondur. Üniversite ve Enstitü Kaynakları ile bilgi paylaşımı ve inovasyonu destekleyen yapısı sayesinde küresel nitelik/tescil işaretlemelerine çözüm sunar. Gönüllük ilkesi çerçevesinde, fikir birliğine dayalı, yaygın olarak kullanılabilecek ve ihtiyaçlara cevap verebilecek Uluslararası Doğal Standartları ve Küresel Ortak Etiket veya İşaretlemeleri geliştirerek insanlığa hizmet eder.

Dünyada “Doğal” konusunda ihtiyaç duyulan ne varsa bu alanlar için çalışmalarını yaygınlaştıran kuruluş, özellikle Ürün etiketleme konusunda; tüketicinin güvenlik ve sağlık hassasiyetlerini ön planda tutarak ortak bir NON GMO Etiketi/Sembolü/İşareti belirler.

Pazar için de gereksinim olan bu ortak NON GMO etiketlemesi, Üretici ve Hizmet Sağlayıcıları açısından nitelikli ürün sunumu ve tercih edilirlik olarak, finansal ve itibar kazanımları sağlar. Güven ve prestijli ürün-hizmet tüketici tarafından her zaman takdir gördüğü için yeni kazançlar ve yeni pazarlar kaçınılmaz olur.

Ülkemizde de karmaşası ve eksikliği gün be gün artarak yaşanan bu etiketleme sorunu çözümünde Kuruluşumuz, veganbelgesi.com portalından ürün ve hizmet sağlayıcılarına çözüm oluşturarak, lisanslı ve geçerli Uluslararası tanına NSO NON GMO Etiketlemesi’ ni gerçekleştirmektedir. Her kuruluşa özel müşteri temsilcileri ile kolay bir süreç işletilerek, Lisanslı ve Uluslararası Akreditasyonlu Test ve Muayene Laboratuvarları ile Etiketleme ve Sertifikasyon gereklerini sağlayarak, Ürünün ve Markanın değerini pozitif yönde değiştirir.

Kolay izlenebilirlik ve takip sistemi ile her NON GMO Belgesi ve Etiketi resmi web portallarında yayınlanarak dünya kamuoyunun bilgisine sunulur. Ülkelerin Kamu otoritelerinin talep ettiği NON GMO Etiket gereksinimleri karşılamakla kalmaz, Binlerce müşteri ve on binlerce etiketli ürünlerin ilgili etiketleme tecrübelerini de kamuoyuna yansıtır.

GDO İçermez sertifikasyon söz konusu ise; kalite kontrol, muayene ve ürün güvenliğinde en yüksek yaşam zinciri etiketleri standartlarını belirliyor ve insanoğlunun hizmetine sunuyoruz.

Yaşam Zinciri Etiketleri

Gluten Free
Gluten Free
Cruelty Free
Cruelty Free
NON-GMO (GMO Free)
NON-GMO (GMO Free)
Caffeine Free
Caffeine Free
MSG Free
MSG Free
Dairy Free
Dairy Free
Sugar Free
Sugar Free
EGG Free
EGG Free
Fish Free
Fish Free
Nuts Free
Nuts Free
Veggie
Veggie
Soy Free
Soy Free
SBS/NBŞ Free
SBS/NBŞ Free
Trans Fats Free
Trans Fats Free
Colorant Free
Colorant Free
Low Carb
Low Carb
Nitrates Free
Nitrates Free
Meat Free
Meat Free
Sweetener Free
Sweetener Free