Vegan/Vejetaryen Belgesi ISQ tarafından tescil edilen müşteri kuruluşlar, “ISQ-VEGAN LABEL”, “ISQ-VEJETARYEN LABEL” Logosunu/Lisansını/Etiketini, Logo Kullanım Talimatı’ na uygun olacak şekilde kullanmaya hak kazanırlar.

Kullanılacak logolar, web sitemizin “Logolar” bölümünden indirilecektir. Logolar ve Etiketler belge/lisans numaraları ile birlikte kulanılmak zorundadır.

Ayrıca, Ziyaretçilerimiz de Vegan Etiketine/Logosuna, Vejetaryen Etiketine/Logosuna logolar ve etiketler bölümünden ulaşabilirler.

Genel Olarak; Vegan Logosu (Vegan Etiketi) yalnızca belgelendirme için uygulanan uygunluk değerlendirmesi uygulamalarına tabi tutularak değerlendirilmiş ürün ve/veya hizmet için kullanılır. Vegan Logosu kullanacak üreticiler, PR.BEL.121 Vegan Logo Kullanım Rehberi (Vegan Etiket Kullanım Rehberi) gerekliliklerini karşılanmak suretiyle kullanılabilir. Bu kurallar web sitesinde duyurulur, belgelendirme sözleşmesinin imzalanması ile de garanti altına alınır.

ISQ / NSO logo ve markasının kullanılıyor olması, kullanılan doküman içeriğinden veya ilgili üründen/hizmetten hiçbir şekilde NSO ve ISQ belgelendirme’ nin sorumlu olduğu anlamına gelecek şekilde kullanılmaz. Vegan Logosu ve Vegan Belgesi, belge kapsamında yer almayan ürün, bölüm, marka, bağlı kuruluş veya iştiraklerde kullanılmamalıdır.

Vegan işareti (Logosu), NSO-NAP 7 Vegan gereksinimini karşılayan Ürün ve/veya hizmette ürün belgesi gibi kullanılmalıdır. Ürün, ürün reçetesi, msds, test raporları, muayene raporları vb. üzerinde kullanılabilir. Logo ürünlerin direkt üzerinde, ambalajları üzerinde, belgenin ve lisansın ürüne ait olduğunu belirtecek bir şekilde ve İzlenebilirlik QR-Kodu ile birlikte de kullanılabilir.

Vegan Sertifikası sahibi Üreticiler, logoyu, reklam-tanıtım amaçlı yayınlarda ( web sitesi, dijital mecra, gazete & dergi reklamları, el ilanları, broşür ve kataloglar) ve resmi kurumsal evraklarında ( kartvizit, antetli kağıt vb.) kullanabilirler.

Vegan Logosu; talimatlarda tanımlandığı şekilde, en ve boy oranı ve tasarım formatına müdahale etmemek kaydı ile istenildiği şekilde büyük ya da küçük olarak kullanılabilir. Logo tasarımı/formasyonu hiçbir surette değiştirilmemelidir. Vegan Logosu; kuruşun kendi kurumsal logosundan ve markasından daha belirgin ve ön planda olacak şekilde de kullanılabilir.

Üreticiler; Vegan Belgesi/Ürün Lisans Kullanım geçerlilik süresinin dolması veya Vegan Belgelendirme Sözleşmesi’ nin iptal olaması/edilmesi halinde logo/etiket kullanımını durdurmalıdır. Uygunsuzluk durumlarında logolu ürünlerin Geri Çekme Prosesine tabi tutulması da gerekliliklerdendir.

Ürün ve/veya Hizmetlerini Belgelendirilen kuruluşlar, belgelerini/lisanslarını ve vegan logo kullanım haklarını aldıktan sonra, logo kullanım uygunluğunun sürdürülmesinden sorumludurlar. Vegan Sertifikasının geçerliliği sürdüğü sürece, bu sayfamızda ve Logo Kullanım Talimatında bildirilen hükümleri yerine getirmekle yükümlüdürler.

Haksız veya bildirilen talimatlara aykırı şekilde logo kullanımı tespit edilirse, kuruluşla ISQ arasında yapılan sözleşmeye göre belge ve sözleşmenin iptal işlemi gerçekleştirilir. Ayrıca Sözleşmedeki ilgili madde(ler) gereği Hukuki Süreç işletilebilir.